دانلود DEM ماهواره - GMTED2010 :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود
دانلود DEM ماهواره - GMTED2010


داده های ارتفاع زمین با وضوح چندگانه جهانی 2010 (GMTED2010) سطح جدیدی از جزئیات را در داده های توپوگرافی جهانی ارائه می دهد. مجموعه محصولات GMTED2010 شامل هفت محصول جدید با ارتفاع رستری برای هر یک از رزولوشن های مکانی 30، 15 و 7.5 ثانیه ای است و شامل بهترین داده های موجود جهانی برای ارتفاع است. سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) و آژانس اطلاعات ملی فضایی (NGA) در زمینه توسعه یک مدل ارتفاعی جهانی به ویژه قابل ارتقا به نام داده های ارتفاع زمین با وضوح چند منظوره 2010 (GMTED2010) که جایگزین GTOPO30 به عنوان مجموعه داده ارتفاع شده است، همکاری کرده اند.

GMTED2010 سطح جدیدی از جزئیات را در داده های توپوگرافی جهانی ارائه می دهد. مجموعه محصولات GMTED2010 شامل هفت محصول جدید با ارتفاع رستری برای هر یک از رزولوشن های مکانی 30، 15 و 7.5 ثانیه ای است و شامل بهترین داده های موجود جهانی برای ارتفاع است. محصولات جدید ارتفاعی با استفاده از روشهای تجمع زیر تولید شده اند: حداقل ارتفاع، حداکثر ارتفاع، میانگین ارتفاع، ارتفاع متوسط​​، انحراف معیار ارتفاع، زیرمجموعه سیستماتیک و تأکید خطی. فراداده همچنین برای شناسایی منبع و صفات کلیه داده های ورودی که برای بدست آوردن محصولات خروجی استفاده می شود، تولید شده است.

این مجموعه محصولات جدید، پوشش جهانی همه مناطق زمینی از عرض جغرافیایی 84 درجه شمالی تا 56 درجه را برای بیشتر محصولات و پوشش از 84 درجه شمالی تا 90 درجه جنوبی را برای چندین محصول فراهم می کند. برخی مناطق، یعنی گرینلند و قطب جنوب، داده هایی با وضوح قوسی 15 و 7.5 ثانیه در دسترس ندارند. لایه قوس 30 ثانیه ای فقط شامل ارتفاع متوسط ​​و زیرمجموعه سیستماتیک است.

بسیاری از این محصولات برای تهیه نقشه های مختلف پوشش اراضی در مقیاس قاره، استخراج ویژگی های زهکشی برای مدل سازی هیدرولوژیکی و اصلاح هندسی و رادیومتریک داده های تصویر ماهواره ای با وضوح متوسط ​​و درشت مناسب خواهند بود. دقت جهانی جمع شده عمودی GMTED2010 را می توان از نظر وضوح و خطای RMSE محصولات با توجه به مجموعه ای جهانی از نقاط کنترل (برآورد دقت جهانی 6 متر RMSE) توسط NGA خلاصه کرد.

در 30 ثانیه قوس، محدوده GMTED2010 مقدار RMSE بین 25 تا 42 متر است. در 15 ثانیه قوس، دامنه RMSE بین 29 تا 32 متر است. و در 7.5 ثانیه قوس، دامنه RMSE بین 26 تا 30 متر است. GMTED2010 یک پیشرفت عمده در سازگاری و دقت عمودی نسبت به GTOPO30 است که دارای 66 متر RMSE در سطح جهانی در مقایسه با همان نقاط کنترل NGA است. در مناطقی که منابع جدیدی از داده های با وضوح بالاتر در دسترس بودند، محصولات GMTED2010 به مراتب بهتر از آمار جهانی جمع شده است. با این حال، مناطق وسیعی هنوز وجود دارد، به ویژه بالاتر از 60 درجه عرض شمالی که فاقد داده های ارتفاع مناسب هستند.

با در دسترس بودن داده های جدید، به ویژه در مناطقی که در مدل فعلی پوشش ضعیفی دارند، امید می رود که نسخه های جدید GMTED2010 تولید شوند و بنابراین به تدریج مدل جهانی را بهبود بخشند.


نقشه های تحت پوشش

نقشه های پوششی نشان دهنده در دسترس بودن محصولات GMTED2010 برای بارگیری است.

اطلاعات تکمیلی

فراداده GMTED2010

علاوه بر محصولات ارتفاعی، فراداده های تفصیلی ارجاعی فضایی حاوی فیلدهای مشخصه مانند مختصات، اطلاعات فرافکنی و آمار ارتفاع منبع خام بر اساس کاشی به کاشی برای همه مجموعه داده های ورودی که مدل ارتفاع جهانی را تشکیل می دهند، تولید شده اند.

دسترسی به داده ها

از EarthExplorer می توان برای جستجو، پیش نمایش و بارگیری پرونده های GMTED2010 استفاده کرد. این مجموعه در گروه Digital Elevation قرار دارد.
نظرات (۰)

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين
سایت مهندسی آب

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

سایت بیسین با معرفی مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارها و مدل های شبیه سازی در حیطه مهندسی آب، تلاش به تهیه خدمات یکپارچه و محلی از محاسبات هیدرولوژیکی و هیدرولیکی می کند

اطلاعات سايت

  • www.Basin.ir@gmail.com
  • بهزاد سرهادي
  • شناسه تلگرام: Basin_Ir_bot
  • شماره واتساپ: 09190622992-098
  • شماره تماس: 09190622992-098

W3Schools

W3Schools