چگونه سازگاری اقلیمی برابرتر شود :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

چگونه سازگاری اقلیمی برابرتر شود


تأثیرات تغییرات آب و هوایی بیشتر به گروه های آسیب پذیر آسیب می رساند، اما اگر آنها نتوانند ابعاد فرامرزی را در نظر بگیرند، اقدامات انطباق نیز می تواند نابرابری را افزایش دهد. خلاصه سیاست جدید چارچوبی برای مقاومت در برابر عدالت و اتصال متصل است - همچنین در آن سوی مرزها.


به خوبی شناخته شده است که تغییرات آب و هوایی در حال افزایش استرس آب و عدم امنیت غذایی است، که می تواند نابرابری را افزایش دهد و درگیری های نهفته را دامن بزند. به همین ترتیب، افراد گرسنه و ناامید نیز در معرض بهره برداری توسط شبکه های تبهکار یا گروه های مسلح قرار دارند. بنابراین پرداختن به این مسئله یک نگرانی امنیتی جهانی است.


تحقیقات در حال رشد همچنین نشان می دهد که شوک ها و استرس ها در یک کشور به طور فزاینده ای احساس می شوند و گاهی اوقات در کشورهای دیگر که هزاران کیلومتر دورتر هستند، بدتر می شوند. در جهان جهانی امروز، درک بسیاری از ارتباطات پیچیده از طریق تجارت، جریان های مالی، جابجایی مردم و سیستم های بیوفیزیکی مشترک مانند حوضه های رودخانه، اغلب دشوار است.


برای حل این مسئله، جهان به رویکرد گسترده ای برای سازگاری با آب و هوا احتیاج دارد که ابعاد فرامرزی را در نظر بگیرد و در مقیاس های منطقه ای و جهانی مقاومت ایجاد کند. مشارکت را می توان در خلاصه سیاست جدید یافت. فقط انتقال برای سازگاری با تغییرات آب و هوا از مرکز امنیت آب و هوای استکهلم، پیشنهاد چارچوبی برای انعطاف پذیری که بر پایه عدالت و پیوستگی بنا شده است.


خلاصه سیاست توسط دکتر ماتس اریکسون و دکتر مارتینا کلیمس از SIWI به همراه فریدا لاگر، کوین ام. آدامز، آدیس ژبو و پروفسور ریچارد جی. تی نوشته شده است. کلاین از موسسه محیط زیست استکهلم (SEI).


دکتر مارتینا کلیمس می گوید: "این مهم است زیرا صرف سازگاری با تغییرات آب و هوایی همچنین به تقویت امنیت انسانی در مناطق آسیب دیده کمک می کند، به حفظ کرامت مردم و بهبود انسجام اجتماعی در داخل و خارج از مرزهای ملی کمک می کند."


این نشریه از تحقیقات و تجربیات مرکز بین المللی همکاری آب، مرکز رده دوم یونسکو به میزبانی SIWI بهره گرفته است. دکتر ماتس اریکسون احساس می کند که چارچوب پیشنهادی می تواند به کشورها کمک کند تا استراتژی های سازگاری را موثرتر و عادلانه تر بسازند. "نیاز به افزایش سازگاری با مخاطرات آب ناشی از آب و هوا، به ویژه در آسیا و آفریقا بسیار زیاد است، و اطمینان از اینکه برنامه ها و اقدامات سازگاری با درک خوب از دامنه تأثیر گسترده تر برنامه ریزی و اجرا می شود، از اهمیت زیادی برخوردار است." او می گوید
نظرات (۰)

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين
سایت مهندسی آب

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

سایت بیسین با معرفی مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارها و مدل های شبیه سازی در حیطه مهندسی آب، تلاش به تهیه خدمات یکپارچه و محلی از محاسبات هیدرولوژیکی و هیدرولیکی می کند

اطلاعات سايت

  • www.Basin.ir@gmail.com
  • بهزاد سرهادي
  • شناسه تلگرام: SubBasin
  • شماره واتساپ: 09190622992-098
  • شماره تماس: 09190622992-098

W3Schools

W3Schools