نکات مهم گزارش اخیر تغییرات اقلیم سازمان ملل - بخش اول :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود
نکات مهم گزارش اخیر تغییرات اقلیم سازمان ملل - بخش اول


این خلاصه برای سیاست گذاران (SPM) یافته های کلیدی مشارکت گروه کاری (WGI) در گزارش ششم ارزیابی IPCC (AR6) در زمینه علوم فیزیکی تغییرات آب و هوا را ارائه می دهد. این گزارش بر اساس مشارکت گروه کار 2013 در گزارش ارزیابی پنجم IPCC (AR5) و گزارشات ویژه IPCC 2018–20192 از چرخه AR6 و شامل شواهد جدید بعدی از علوم آب و هوا است. این SPM یک خلاصه در سطح بالا از درک وضعیت فعلی آب و هوا، از جمله نحوه تغییر و نقش نفوذ انسان، وضعیت دانش در مورد آینده آب و هوایی احتمالی، اطلاعات آب و هوا مربوط به مناطق و بخش ها و محدود کردن ارائه می دهد. تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت انسان بر اساس درک علمی، یافته های کلیدی را می توان به عنوان گزاره های واقعی تدوین کرد یا با سطح اطمینان ارزیابی شده با استفاده از زبان کالیبراسیون IPCC همراه شد. مبنای علمی برای هر یافته کلیدی در بخشهای اصلی گزارش اصلی و در ترکیب تلفیقی ارائه شده در خلاصه فنی (از این پس TS عنوان می شود) یافت می شود و در براکت های مشخص نشان داده شده است. اطلس تعاملی AR6 WGI اکتشاف این یافته های مهم ترکیب و حمایت از اطلاعات تغییرات آب و هوا را در مناطق مرجع WGI تسهیل می کند.


از زمان AR5، بهبود در برآوردهای مبتنی بر مشاهدات و اطلاعات از بایگانی paleoclimate نمای جامعی از هر یک از اجزای سیستم آب و هوایی و تغییرات آن تا به امروز ارائه می دهد. شبیه سازی های جدید مدل های آب و هوایی، تجزیه و تحلیل های جدید و روش های ترکیبی از شواهد متعدد منجر به درک بهتر تأثیر انسان بر طیف وسیع تری از متغیرهای آب و هوایی، از جمله آب و هوا و شرایط اقلیمی می شود. دوره های زمانی در نظر گرفته شده در این بخش بستگی به در دسترس بودن محصولات رصدی، آرشیوهای دیر اقلیمی و مطالعات مورد بررسی دارد.


الف- 1- نتایج صراحتاً بیانگر این است که نفوذ اثرات فعالیت های انسانی جو، اقیانوس و خشکی را گرم کرده است. تغییرات گسترده و سریع در جو، اقیانوس، کریوسفر و بیوسفر رخ داده است.


الف- 1- 1- افزایش مشاهده شده در غلظت گازهای گلخانه ای (GHG) به خوبی مخلوط از حدود 1750 به طور مسلم ناشی از فعالیت های انسانی است. از سال 2011 (اندازه گیری های گزارش شده در AR5)، غلظت در جو همچنان افزایش می یابد و به طور متوسط سالانه 410 ppm برای دی اکسید کربن (CO2) ، 1866 ppb برای متان (CH4) و 332 ppb برای اکسید نیتروژن (N2O) در سال 2019 به دست می آید. خشکی و اقیانوس نسبت تقریباً ثابت (در سطح جهان حدود 56٪ در سال) از انتشار CO2 ناشی از فعالیتهای انسانی در شش دهه گذشته، با تفاوتهای منطقه ای (اطمینان بالا) دارند.


نکات بیشتر در گزارش های بعدی سایت ارائه می شود.
نظرات (۰)

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين
سایت مهندسی آب

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

سایت بیسین با معرفی مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارها و مدل های شبیه سازی در حیطه مهندسی آب، تلاش به تهیه خدمات یکپارچه و محلی از محاسبات هیدرولوژیکی و هیدرولیکی می کند

اطلاعات سايت

  • www.Basin.ir@gmail.com
  • بهزاد سرهادي
  • شناسه تلگرام: Basin_Ir_bot
  • شماره واتساپ: 09190622992-098
  • شماره تماس: 09190622992-098

W3Schools

W3Schools