تاریخچه بزرگترین پروژه انتقال آب در جهان - State Water Project کالیفرنیا :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

تاریخچه بزرگترین پروژه انتقال آب در جهان - State Water Project کالیفرنیا

چند جنبه اصلی SWP، از چپ به راست: لس آنجلس، دره سان جویکین و دره سانتا کلارا (منطقه خلیج جنوبی)


هدف اصلی پروژه انتقال آب ایالتی در کالیفرنیا این بود که آب برای خشکی کالیفرنیای جنوبی تامین شود، منابع آب محلی و سهمیه رودخانه کلرادو برای حمایت از رشد این منطقه کافی نبود. SWP در دو پیشنهاد ریشه دارد. تحقیقات بخش متحد غربی در سال 1951، یک مطالعه توسط اداره مطالعات ایالات متحده، امکان سنجی انتقال آب های بینابینی در غرب ایالات متحده را ارزیابی کرد. در کالیفرنیا، این طرح، ساخت سد ها را بر روی رودخانه های تخلیه شده به ساحل شمالی کالیفرنیا - سیستم های آب و هوای کلامات، انجیر، دود و اسمیت - و تونل ها برای انتقال به سیستم رودخانه ساکرامنتو، جایی که می توان آن را هدایت کرد به سمت جنوب را بررسی کرد. در همان سال، مهندس ایالتی A.D. Edmonston پروژه River Feather را پیشنهاد داد، که برای همین هدف جهت انحراف رودخانه Feather River که منبع رودخانه ساکرامنتو بود. رودخانه پر از رودخانه های ساحلی بسیار قابل دسترس بود، اما تقریبا به اندازه کافی آب موجود نبود. تحت هر دو برنامه، یک سری کانال ها و پمپ ها آب را از طریق دره مرکزی به پای کوه های Tehachapi، جایی که از طریق تونل Tehachapi برای رسیدن به جنوب کالیفرنیا است، عبور می دهند.


خواست یک سیستم جامع مدیریت آب در سراسر کشور (تکمیل پروژه شامل اقدامات گسترده ای است، اما به طور عمده در آب های دره مرکزی متمرکز است) منجر به ایجاد سازمان منابع آب کالیفرنیا در سال 1956 شد. در سال بعد، مطالعات گسترده اولیه در آب کالیفرنیا، طرح یا بولتن شماره 3 را بدست داد. امکان سنجی این پروژه برای "کنترل، حفاظت، توزیع و استفاده از آب های کالیفرنیا در نظر گرفته شده بود تا نیازهای فعلی و آینده را برای همه استفاده کنندگان و اهداف مفید در همه حوزه های کشور به صورت حدأکثری دست دهد. پاترا براون، فرماندار کالیفرنیا بعدها گفت علت اجرای این پروژه "تصحیح تصادف سکونت مردم و جغرافیای نامطلوب" است.


انحراف رودخانه های ساحل شمالی در مراحل اولیه برنامه پس از مخالفت شدید با مردم محلی و نگرانی ها در مورد تاثیر بالقوه بر ماهی قزل آلا در رودخانه های ساحلی شمال، رها شد. طرح انتقال آب های کالیفرنیا قاعدتا تنها باید به توسعه رودخانه پائین ادامه دهد، همانطور که توسط ادونستون پیشنهاد شد. قانون برنز-پورتر از سال 1959، مبلغ 1/75 میلیارد دلاری را از طریق تسهیلات اوراق قرضه تامین کرد. ساخت و ساز در مرحله اول پروژه، با مقدار اولیه 2/23 میلیون فوت (2/75 کیلومترمربع) آب را در سال 1960 عرضه می کرد، در سال 1960 آغاز شد. کالیفرنیا شمالی با این اقدام به عنوان یک کلاهبرداری و تلاش برای سرقت منابع آب خود مخالفت کرد. در حقیقت، شهر لس آنجلس - که یکی از اصلی ترین مراکز آن بود - نیز با این پروژه مخالف بود. مردم محلی آن را به عنوان یک شیطنت توسط سیاستمداران در دیگر حوزه رودخانه کلرادو مشاهده می کردند که لس آنجلس برای واگذاری سهم خود از رودخانه کلرادو انجام می دادند. مورخان به طور عمده موفقیت قانون برنز-پورتر و پروژه آب های دولتی را به لابی بزرگ آژانس کشاورزی، به ویژه توسط J.G. Boswell II از J.G از شرکت پنبه بوسول مرتبط می دانند.


در سال 1961 زمین در زیر سد اورویل نشست کرد و در سال 1963 کار بر روی آبشار کالیفرنیا و مخزن سان لوئیس آغاز شد. اولین تحویل ها به منطقه خلیج در سال 1962 ساخته شد و آب در سال 1968 به دره سان جویکون رسید. با توجه به نگرانی های جغرافیایی کوه Tehachapi، طرح تونل از بین رفت. آب باید بیش از 3500 پا (1100 متر) در ارتفاع کوهستانی بالا برده میشد. در سال 1973، پمپ ها و شاخه های شرق و غرب آبخور تکمیل شد و اولین آب به جنوب کالیفرنیا منتقل شد. احداث یک کانال محیطی که آب SWP را در اطراف دلتای رودخانه ساکرامنتو سان خواکین آسیب پذیر و به تخریب اکوسیستم حساس کرده بود، به دلیل نگرانی های زیست محیطی در سال 1982 رد شد. انشعاب ساحلی که آب را به کالیفرنیا مرکزی عرضه می کند، در سال 1997 تکمیل شده است.


ترجمه: سایت بیسین
نظرات (۰)

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين
سایت مهندسی آب

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

سایت بیسین با معرفی مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارها و مدل های شبیه سازی در حیطه مهندسی آب، تلاش به تهیه خدمات یکپارچه و محلی از محاسبات هیدرولوژیکی و هیدرولیکی می کند

اطلاعات سايت

  • www.Basin.ir@gmail.com
  • بهزاد سرهادي
  • شناسه تلگرام: SubBasin
  • شماره واتساپ: 09190622992-098
  • شماره تماس: 09190622992-098

W3Schools

W3Schools