اهداف SDG 6 و پیشرفت و اطلاعات :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود
اهداف SDG 6 و پیشرفت و اطلاعات


میلیاردها نفر در سراسر جهان هنوز از دسترسی به خدمات بهداشتی آب و فاضلاب و امکانات اولیه شستن دست در خانه برخوردار نیستند، که برای جلوگیری از گسترش COVID-19 بسیار مهم است. اقدام فوری برای بهبود آب، بهداشت برای همه (WASH) برای جلوگیری از عفونت و مهار شیوع آن بسیار مهم است.


در سال 2017، فقط 71 درصد از جمعیت جهانی از آب آشامیدنی با مدیریت ایمن و فقط 45 درصد از خدمات بهداشتی با مدیریت ایمن استفاده کردند، 2.2 میلیارد نفر بدون آب آشامیدنی با مدیریت ایمن، از جمله 785 میلیون نفر حتی بدون آب آشامیدنی اساسی و 4.2 میلیارد نفر بدون سرویس بهداشتی با ایمنی مدیریت شده. از این تعداد، 673 میلیون نفر هنوز مدفوع آزاد انجام می دهند.


در سال 2016، از هر چهار مرکز بهداشتی در سراسر جهان یک مورد فاقد خدمات اولیه آب است و از هر 5 مورد یکی از آنها خدمات بهداشتی ندارد.


در سال 2017، 3 میلیارد نفر در خانه فاقد آب و صابون بودند. در سال 2016، 47 درصد از مدارس در سراسر جهان فاقد امکانات شستن دست با آب و صابون موجود بودند و 40 درصد از مراکز بهداشتی درمانی برای انجام بهداشت دست در مراکز مراقبت مجهز نبودند.


برآوردهای اولیه از 79 کشور با درآمد متوسط ​​و بالاتر در سال 2019 نشان می دهد که در حدود یک چهارم کشورها، کمتر از نیمی از جریان فاضلاب خانگی به طور ایمن تصفیه شده است.


در سال 2017، آسیای مرکزی و جنوبی و آفریقای شمالی تنش آبی بسیار بالایی را ثبت کردند - به عنوان نسبت آب شیرین برداشت شده به کل منابع آب شیرین تجدید پذیر - بیش از 70 درصد، پس از آن آسیای غربی و آسیای شرقی، با تنش آبی بالا به ترتیب 54 و 46 درصد.


در سال 2018، 60 درصد از 172 کشور سطح بسیار پایین، کم و متوسط ​​تا پایین اجرای مدیریت یکپارچه منابع آب را گزارش کرده اند و بعید به نظر می رسد تا سال 2030 هدف اجرای آن را برآورده کنند.


براساس داده های 67 کشور، متوسط ​​درصد حوضه های فرامرزی ملی تحت پوشش یک ترتیب عملیاتی 59 درصد در دوره 2017-2018 بوده است. تنها 17 کشور گزارش دادند که تمام حوضه های فرامرزی آنها تحت پوشش چنین ترتیبات قرار گرفته است.·


در سطح جهانی، در سال 2018، کمی بیش از 2.1 درصد از اراضی تحت پوشش آبهای شیرین قرار داشت، اگرچه توزیع نابرابر، از 3.5 درصد در کشورهای پیشرفته تا 1.4 درصد در کشورهای در حال توسعه و 1.2 درصد و 1 درصد در حداقل توسعه یافته کشورها و کشورهای کوچک در حال توسعه جزیره به ترتیب. اثرات نامطلوب تغییر آب و هوا می تواند میزان توده های آب شیرین را کاهش دهد، در نتیجه اکوسیستم ها و معیشت را بدتر کند.


پرداخت های ODA به بخش آب در سال 2018 به 9 میلیارد دلار یا 6 درصد افزایش یافت، پس از کاهش در چنین مبالغی در سال 2017. با این حال، تعهدات ODA در سال 2018 با 9 درصد کاهش مواجه شد. یک مرکز بین آنچه برای دستیابی به اهداف ملی آشامیدنی و بهداشتی و بودجه موجود لازم است، افزایش تعهدات اهداکنندگان به بخش آب برای پیشرفت در جهت دستیابی به هدف 6 همچنان مهم خواهد بود.
نظرات (۰)

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين
سایت مهندسی آب

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

سایت بیسین با معرفی مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارها و مدل های شبیه سازی در حیطه مهندسی آب، تلاش به تهیه خدمات یکپارچه و محلی از محاسبات هیدرولوژیکی و هیدرولیکی می کند

اطلاعات سايت

  • www.Basin.ir@gmail.com
  • بهزاد سرهادي
  • شناسه تلگرام: Basin_Ir_bot
  • شماره واتساپ: 09190622992-098
  • شماره تماس: 09190622992-098

W3Schools

W3Schools